Podsumowanie roku 2015

2016-01-01 17:13:13

Podsumowanie roku 2015

To był bardzo udany, choć równie pracowity rok. Oprócz różnych miniatur (wznowień i prezentacji premierowych) powstał spektakl  zrealizowany przez  znanego choreografa  Thierry'ego  Verger (Francja)  pt. „Axiom”. Premiera odbyła się podczas koncertu pt.,,Dance Avenue”  1.03.2015.r  i została owacyjnie przyjęta przez licznie zgromadzoną publiczność.
 Ten  spektakl był pokazywany również w maju, jako support przed  występami profesjonalnego teatru tańca z Neubrandemburga  - Deutsche Tanzkompanie (Niemcy) Miło było usłyszeć z ust profesjonalnych tancerzy słowa uznania dla naszych młodych adeptów Terpsychory  :)


Następnym ważnym wydarzeniem był nasz udział w Międzynarodowym Festiwalu Tańca „Le Strade della Musica” w Rzymie, który udało się zrealizować dzięki dofinansowaniu Burmistrza Miasta Szczecinek – Jerzego Hardie-Douglasa, oraz Starosty Powiatowego – Krzysztofa Lisa.  Startowaliśmy w sześciu kategoriach, w efekcie zdobywając dwa pierwsze i dwa drugie miejsca . Mam nadzieję, że przyszły rok będzie równie udany .

 

powrót do strony głównej

~ Jarmila Góra

"Edukacja poprzez taniec, to próba otworzenia człowieka, jego myśli, jego wewnętrznej potrzeby wrażliwości na piękno. To uświadamianie mu, że jest, jaki jest, i jaki tak na prawdę chce być. W tym sensie jest to próba nawiązania rozmowy, nie tylko z odbiorcą ale również z sobą samym, to poszukiwanie dróg i rozwiązań - tak by taniec wyrażał prawdziwe emocje, tak by nimi był. Dlatego według Jarmili tancerz to osoba otwarta na uczenie się, dążąca do perfekcji warsztatu, ale również pełna wyobraźni i indywidualności."