O nas

Zespół Tańca Współczesnego REBELIA powstał w maju 1982 roku przy ówczesnym Szczecineckim Ośrodku Kultury. Dziś jego rolę pełni Samorządowa Agencja Promocji i Kultury, która patronuje zespołowi prowadzonemu przez jego założycielkę – Jarmilę Górę.

Zajęcia prowadzone są w kilku grupach, zróżnicowanych pod względem wieku i poziomu zaawansowania uczestników (a jest ich ok. 100) i oferują możliwość nauki tańca w wielu stylach. W rozwinięciu wszechstronnych umiejętności pomagają tancerzom Rebelii również warsztaty z zaproszonymi pedagogami ,trenerami i choreografami z kraju i zagranicy.

Choreograf zespołu wykorzystuje w swojej pracy wiele technik tańca (modern,contemporary, jazz i street dance) w zależności od stylu i formy tworzonego programu, zespół posiada bowiem w swoim dorobku zarówno etiudy, jak i formy dłuższe z pogranicza teatru tańca o zróżnicowanym charakterze; od form współczesnych po taniec estradowy, zachowując swój rozpoznawalny styl.

"Rebelia" jest grupą uznaną i cenioną nie tylko na Pomorzu, ale i w całym kraju. Zdobywał prestiżowe laury wielu ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach tanecznych. "Rebelia" swoje programy prezentowała również poza granicami Polski: w Niemczech, Francji, Holandii i Włoszech a od 2001 roku regularnie współpracuje w ramach wymiany kulturalnej z Deutsche Tanzkompanie z Neustrelitz.

 

~ Jarmila Góra

"Edukacja poprzez taniec, to próba otworzenia człowieka, jego myśli, jego wewnętrznej potrzeby wrażliwości na piękno. To uświadamianie mu, że jest, jaki jest, i jaki tak na prawdę chce być. W tym sensie jest to próba nawiązania rozmowy, nie tylko z odbiorcą ale również z sobą samym, to poszukiwanie dróg i rozwiązań - tak by taniec wyrażał prawdziwe emocje, tak by nimi był. Dlatego według Jarmili tancerz to osoba otwarta na uczenie się, dążąca do perfekcji warsztatu, ale również pełna wyobraźni i indywidualności."