Współpraca

Jarmila Góra

Jarmila Góra

Choreograf, nauczyciel tańca, założyciel ZTW Rebelia - taniec jest wg niej dziedziną sztuki, uniwersalnym językiem wyrażania emocji , dlatego też (mimo dbałości o profesjonalny warsztat i umiejętności techniczne uczniów) kładzie duży nacisk na wszechstronność i rozwój indywidualnych predyspozycji swoich tancerzy. Sama o sobie nie mówi wiele, najważniejsze jest to co robi, co czuje, co chce wyrażać, i przekazywać poprzez taniec. Nie tak ważne są nagrody, kiedy na prawdę ważne jest to by coś przeżyć, ważne by dopiąć projekt i zaczynać nowy, ważne by nieustannie rozwijać się, ważne by żyć w zgodzie z sobą. Dzięki temu kontakt z odbiorcą staje się szczery a na scenę wychodzą prawdziwe postacie. Może dlatego właśnie autorskie układy Jarmili, takie jak „Instynkt Życia” niosą w sobie głęboki przekaz, są żywiołowo odbierane przez publiczność, a jej wychowankowie odnoszą ogromne sukcesy - niektórzy z nich wybierają związaną z tańcem drogę zawodową. Być może i to niewiele, ale i to nie istotne, bo „kiedy pasja staje się życiem — żyje się pasją”

Za swoją działalność otrzymała:

  • 1997 — odznaka honorowa Wojewody Koszalińskiego
  • 1997 — Nagroda Ministra Kultury i Sztuki Talenty '97 - za spektakl "Po drugiej stronie lustra"
  • 1998 — Nagroda Ministra Kultury i Sztuki dla Zasłużonego Działacza Kultury
  • 2010 — Honorowy Medal 700-lecia dla Zasłużonych Miasta Szczecinek
  • 2012 — Mocarz Gospodarczy 2012 w kategorii Pozagospodarcza Osobowość Roku
  • 2014 — Szczecinecka Nagroda Kultury - Gryfita Szczecinecki
Thierry Verger Eizra

Thierry Verger Eizra

Jest neo-caledończykiem urodzonym w Oumca (Nowa Kaledonia) W 1981r. przyjechał do Francji aby szerzyć wielodyscyplinarny system treningu. Jego pragnieniem jest przekazać innym tancerzom istotę tańca przy zachowaniu własnej osobowości i tożsamości. Chciałby przekazać sposób wyrażania siebie jako artysty, nie stawiającego sobie żadnych ograniczeń w doświadczeniach ze stylem. Na stałe pedagog paryskiej szkoły tańca STUDIO HARMONIC. Prowadzi kursy międzynarodowe (Izrael, Japonia, Węgry, Włochy,Polska). Założyciel i dyrektor Ballet DANCE & Co. Autor spektakli łączących w sobie elementy kultury bliskiego wschodu z tańcem modern m.in.: Mouvement de sable, Sphinx, La caravane. Po raz pierwszy do Polski przyjechał na zaproszenie Dyrekcji Kieleckiego Teatru Tańca w październiku 2001 roku, tworzył również spektakle dla Poznańskiego Teatru Tańca, szerszej publiczności znany z polskiej edycji programu You Can Dance. Zajęcia nazwane przez niego samego technique modal underground to nie tylko technika tańca, ale przede wszystkim sposób życia i myślenia, gdzie każdy jest wyjątkowy i może wyrazić swoją niepowtarzalną osobowość. Jest to autorska technika tańca, której istotą jest dzielenie się sobą.

Natalia Madejczyk Ruda

Natalia Madejczyk „Ruda”

Profesjonalna tancerka, choreograf, instruktor. Posiada wszechstronne wykształcenie oraz doświadczenie pedagogiczne, sceniczne oraz choreograficzne. Swoje umiejętności nabyła rozpoczynając swój „romans z ruchem” od gimnastyki artystycznej. Po karierze gimnastyczki niespodziewanie pojawił się taniec. Natalia szkoliła się w najlepszych szkołach tańca na świecie m. in. Hubbard Street Dance Chicago, Joell Hall Dance Center w Chicago, Pineaple Dance Studio w Londynie, Broadway Dance Center w Nowym Jorku. Była główną tancerką oraz choreografem „Teatru V6” w Łodzi. Zwyciężczyni konkursu tanecznego „Selections The Carefree Dance Academy”, którego pomysłodawcą i realizotorem był Jay – Windsor Robinson. Uczestniczka oraz choreograf programu „You Can Dance – Po Prostu Tańcz” realizowanego przez TVN. Po programie Natalia przez pół roku mieszkała w Nowym Jorku szkoląc się i zdobywając doświadczenie. Od stycznia 2011 do końca 2014 roku była tancerką Bałtyckiego Teatru Tańca. Można ją było zobaczyć m.in. w spektaklach Izadory Weiss, „Romeo i Julia”, „Eurazja”, „Święto wiosny”, „Czekając na...”, „Windows”, a także w spektaklu Wojciecha Misiuro „Sen” i „Kopciuszku” - Eugenio Scigliano. Teraz koncentruje się na wyrażaniu siebie na scenie biorąc udział w musicalach i projektach tanecznych: „Metropolish”, „Strajk-21”.Obecnie jest tancerką teatrze tańca „Dziki Styl Company”, ponadto jeździ po całej Polsce dzieląc się sobą z tymi, którzy chcą czerpać wiedzę i utrwalać swoje umiejętności.

Jacek Owczarek

Jacek Owczarek

Choreograf, tancerz i pedagog. Absolwent pedagogiki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (praca magisterska poświęcona kontakt improwizacji). Wykładowca Akademii Muzycznej w łodzi (kierunek choreografia i techniki tańca od 2007. W lutym 2009 roku założył Pracownię Fizyczną przy Akademii Muzycznej w Łodzi. Od 1996 uczy tańca i kontakt improwizacji na warsztatach ogólnopolskich i międzynarodowych i kursach instruktorskich, pedagog tańca w Państwowym Pomaturalnym Studium Kształcenia Animatorów Kultury w Kaliszu. Uzyskał dyplom tancerza zawodowego przyznawany przez Związek Artystów Scen Polskich, Twórca Festiwalu Kino Tańca w łodzi. W latach 1994-2005 zatańczył w kilkunastu spektaklach Teatru Tańca ALTER Witolda Jurewicza. Brał udział w międzynarodowych projektach m.in. „Skarbek", grany w berlińskim teatrze Volksne, Patenty ciała" w Mau-Seige we Francji, "Les ambiances polonaises" w Cite Internationale des Arts (Paryż),"Kołysanki" Roma Europa (Rzym). Współpracuje z Teatrem Retoncaffe w Warszawie, współtworząc spektakle „SLAM_out" oraz ,,Taniec śniącego ciała", będący częścią projektu badawczego dotyczącego pracy z procesem metodą Arnolda Mindella. Tańczył w filmie "Czarno-bialy" (prod. PW5FTvIT w łodzi, 2002), pokazywanego m.in. w Kolonii, Nowym Jorku, Pekinie, autor choreografii w filmie "Zuzanna" Darli Kopiec (premiera 2009.) Realizował nagradzane spektakle tańca m.in. „Trzcina" i "Po drodze". Tworzył ruch sceniczny i występował w przedstawieniach teatralnych, m.in. w Teatrze Dramatycznym w Warszawie ("Peer Gynt" reż. Paweł Miśkiewicz), w Teatrze Starym w Krakowie, ("Przedtem Potem", reż. Paweł Miśkiewicz, „Trans Atlantyk", reż. Mikołaj Grabowski) w Teatrze Nowym w łodzi ("Przygody barona Munchausena", reż. Adam Walny). Jacek Owczarek wypracował w ostatnich latach autorską metodę pracy nad improwizacją sceniczną badającą zależności i wpływy rozmaitych kanałów zmysłowych (słuch, dotyk, głos) na ruch. a jego praca doktorska dotyczyła sposobów budowania wypowiedzi scenicznej poprzez improwizację.

Jay Windsor

Jay Windsor

Wszechstronnie utalentowany tancerz, instruktor, choreograf. Swoją karierę rozpoczął w Londynie szkoląc się w śpiewie, aktorstwie i tańcu. Pobierał lekcje w wielu technikach. Występował w największych musicalach zwiedzając przy tym cały świat. Dawał lekcje tańca i fitness w wielu szkołach na świecie w Nowym Jorku, Miami, Atlancie, Londynie, Paryżu. Pracował również przy produkcji show telewizyjnych, przedstawień teatralnych, teledysków, pokazów mody, jak również tworzył choreografie dla wielkich gwiazd przemysłu muzycznego, takich jak Kylie Minogue. Był pomysłodawcą oraz realizatorem pierwszego na świecie telewizyjnego show tanecznego „Selections The Carefree Dance Academy" nadawanego przez VIVA POLSKA. Doświadczenia Jaya przekładają się na prowadzenie bardzo dobrych metodycznie zajęć tanecznych oraz fitness, które uczą studentów i pomagają im w utrwalaniu techniki tanecznej, wytrzymałości kondycyjnej.

Adam Kierzkowski

Adam Kierzkowski

Jest zawodnikiem KS AZS AWFiS od 2013 r. Specjalizuje się w ćwiczeniach na poręczach, na którym to przyrządzie osiągnął największe sukcesy. Jest brązowym medalistą Mistrzostw Europy w 2010 r. (Birmingham 2010), finalistą Mistrzostw Świata (London 2009, Rotterdam 2010), wielokrotnym medalistą pucharów świata, a na poziomie krajowym wielokrotnie sięgał po złote medale Mistrzostw Polski. Trener prowadzący w naszym zespole zajęcia z podstaw akrobatyki.

Piotr Bańkowski

Piotr Bańkowski

Sam o sobie - "Mój początek to 1984 rok, a może i wcześniej..... Moja pierwsza fascynacja to taniec klasyczny i towarzyski, ale równocześnie obudziła się we mnie miłość dla form ulicznych takich jak breakdance, electricboogie, hip hop, street jazz, street dance. Po drodze zajmowałem się też innymi dziedzinami sztuki tanecznej np. współczesny, tap dance. Próbowałem też aktorstwa, śpiewu, studiowałem muzykę, wszystko to jednak kierowało mnie w stronę tańca. Miałem możliwość brania udziału w takich przedsięwzięciach jak musical "METRO" - cudowna przygoda i super szkolenie warsztatowe w różnych dziedzinach. Brałem udział w tworzeniu przedstawień, m.in. z Krzesimirem Dębskim i Robertem Łuczakiem (widowisko „Królestwo Wichrowych Wzgórz"). Chciałbym też wspomnieć o mojej działalności związanej z młodzieżą, która trwa już od 1986 roku. Prowadzę też warsztaty tańca w całej Polsce, ale też poza granicami kraju – m.in. w Kassel. Od trzech lat koncentruję się jednak na szkoleniu i rozwoju młodzieży, która daje mi dużo energii, satysfakcji i radości, uskrzydla mnie i inspiruje do nowych pomysłów. Przyczyniłem się do sukcesu wielu młodych ludzi którzy działając w ruchu amatorskim, mogą poszczycić się zdobytym tytułem mistrzowskim czy wicemistrzowskim w finałach Mistrzostw Polski czy Mistrzostw Świata. Inni, poprzez castingi, dostają się do grup tanecznych lub teatrów, gdzie mogą kontynuować karierę zawodową. Są wśród nich uczestnicy show tanecznego - polskiej edycji "So you think you can dance" - "YOU CAN DANCE — Po prostu tańcz!" ...Jestem też animatorem i współtwórcą wielu projektów taneczno-teatralnych w Polsce i za granicą."

Stanisława Słowińska Skiba

Stanisława Słowińska Skiba

Pedagog, instruktor gimnastyki sportowej w klasy I, starszy instruktor gimnastyki rehabilitacyjnej, sędzia okręgowy w gimnastyce sportowej. Swoją przygodę z gimnastyką zaczęła w wieku 10 lat w GTS Wisła Kraków. Brała udział w wielu zawodach krajowych i międzynarodowych, w których niejednokrotnie zajmowała wysokie miejsca, zawodniczka mistrzowskiej klasy. Na swoim koncie ma też sukcesy jako trener zdobywając wicemistrzostwo i mistrzostwo Okręgu Krakowskiego i wysokie miejsca na zawodach Ogólnopolskich. Pracowała w Krakowskim Szkolnym Odrodku Sportowym pełniąc obowiązki Instruktora gimnastyki artystycznej. Jako instruktor sportu pracowała: w Terenowym Ośrodku Sportów Młodzieżowych i Terenowym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Krakowie. Obecnie upowszechnia i aktywnie prowadzi zajęcia jako animator poprzez zajęcia w zakresie profilaktyki zdrowotnej, rehabilitacyjnej i rekreacyjnej. Są to zajęcia w różnych grupach wiekowych: wiek przedszkolny, dzieci młodzież, dorośli i seniorzy. Zajęcia z zakresu aerobik, stretching, gimnastyka pomocniczo-specjalna, pilates, podstawy tańca klasycznego, zajęcia cyrkowe, ćwiczenia profilaktyczne, muzykoterapia. Współpracuje z domami kultury i zespołami tanecznymi, niezwykle otwarta, kreatywna, pełna pasji, którą pragnie przekazać innym.

Gabriel Francisco

Gabriel Francisco

Choreograf Hilary Duff, Santany, The Pussycat Dolls, The Black Eyed Peas, Mariah Carey, Chrisa Browna. Już ponad 10 lat kształcąc i tworząc własny styl ruchu, dzieli się swoją pasją bawiąc i inspirując tancerzy na całym świecie. Będąc jednym z najmłodszych instruktorów uczących American Hip Hop i House na arenie międzynarodowej był też osobą bardzo pomocną w założeniu i dalszym działaniu wielu profesjonalnych tanecznych stowarzyszeń w Anglii, Szwajcarii, Polsce i Portugalii. Gabriel Francisco uważa, że polscy tancerze są najbardziej głodnymi artystami świata - głodnymi wrażeń, nowych umiejętności i ciągłego doskonalenia samych siebie. Artysta zaznacza, że podziwia tempo rozwoju grup tanecznych, ich dążenie do perfekcji, pozwalające na wyrażanie emocji poprzez ruch.

~ Jarmila Góra

"Edukacja poprzez taniec, to próba otworzenia człowieka, jego myśli, jego wewnętrznej potrzeby wrażliwości na piękno. To uświadamianie mu, że jest, jaki jest, i jaki tak na prawdę chce być. W tym sensie jest to próba nawiązania rozmowy, nie tylko z odbiorcą ale również z sobą samym, to poszukiwanie dróg i rozwiązań - tak by taniec wyrażał prawdziwe emocje, tak by nimi był. Dlatego według Jarmili tancerz to osoba otwarta na uczenie się, dążąca do perfekcji warsztatu, ale również pełna wyobraźni i indywidualności."